Felhívás megnevezése: „A hazai és határon túli magyar nyelvű szakkollégiumok támogatása”
Projekt címe: „Fejlődjünk közösen!” a Neumann János Egyetem Öveges József Szakkollégiuma működésének támogatása”
Projekt azonosító száma: NTP-SZKOLL-20-0037
Kedvezményezett: Neumann János Egyetem Öveges József Szakkollégium
Támogatás összege: 3.863.000 Ft
Intenzitás: 100 %
Megvalósítási időszak: 2020.07.01.- 2021.06.30.
Támogatási alap: Emberi Erőforrás Támogatáskezelő – Nemzeti Tehetség Program
A projekt rövid bemutatása
A projekt keretében az őszi és tavaszi félévben is 15 órás szakkurzus megvalósítására kerül sor. A társadalmi problémákra érzékeny, szakmai attitűdök kibontakozását segítő kurzusok szervezésére csapatépítéssel egybekötött kirándulásokat szervezünk. Nyilvános előadásokat/vitaesteket szervezünk vendég előadókkal. A szakkollégiumsaját web portáljának létrehozásával a hatékonyabb népszerűsítést szeretnénk elérni.
Mind az őszi, mind a tavaszi félévben 15 órás szakkurzust tervezünk megvalósítani. Továbbá önkéntes munkát is szeretnénk végezni az egyetemi rendezvényeken.
Emellett fontosnak tartjuk a különböző vendégelőadókkal való együtt működést, akik betekintést nyújthatnak a hallgatóknak különböző szociális, társadalmi problémákba, illetve az ipar újításaiba is. Olyan témákban tervezzük ezt megvalósítani, amik segíthetik a különböző versenyeken résztvevő szakkollégistákat, illetve ezeket az előadások felkészíthetik a hallgatókat az egyetem utáni életre is. A nyilvánosság és a leendő tagok elérése céljából szeretnénk az Egyetemmel együttműködve szakkollégiumi honlapot létrehozni, ahol az érdeklődők tájékozódhatnak az aktuális hírekről, eseményekről. Szeptembertől új tagokkal bővül a Szakkollégium, így a jelenlegi és az új tagoknak tartani fogunk egy csapatépítő tréninget, ahol megismerkedhetnek egymással, illetve új barátságokat köthetnek.
A szakkollégisták szociális érzékenységét is szeretnénk növelni, ezért kirándulásokat tervezünk a Láthatatlan kiállításra és a Terror Háza Múzeumba.
A program céljai közé tartozik a Szakkollégium tagjainak szellemi fejlesztése és közösségben való csoportos munka készségének megalapozása. A közös programok szervezésével új barátságok, esetleg az egyetemi élet utáni időkben közös üzleti kapcsolatok kiépítése. Illetve a közösségi tér (előadóterem) informatikai fejlesztése és rendezése. Fontosnak tartjuk bővíteni a tagjaink számát, valamint kari sokszínűségét. Ennek elősegítésére szeretnénk egy szakkollégiumi weblapot létrehozni, ahol az események, illetve az előadások elérhetővé válhatnak, továbbá az érdeklődők tájékozódhatnak. Ezen a felületen szeretnénk a nem szakkollégiumi tagsággal rendelkező személyekkel is tartani a kapcsolatot.
Mind az őszi, mind a tavaszi félév folyamán szeretnénk heti rendszerességgel (13 tanítási hét), 2 órás kurzust tartani. Egyetemünkön a szakkollégiumi kurzus szabadon választható tantárgyként is szerepel. Ezzel ösztönözni szeretnénk a hallgatókat, hogy a más kollégiumban élő, esetleg kecskeméti nem kollégista hallgatók is legyenek a szakkollégium tagjai és az előadások rendszeres résztvevői. A tervezett kurzusokon az egyetem különböző karán dolgozó oktatói, illetve vezetői is rendszeresen adnak elő és osztják meg személyes tapasztalataikat a munka világából, illetve kutatásaikat és azok eredményeit megismertetik a hallgató társasággal.
Külsős előadások/ vitaestek szervezésével szeretnénk elérni, hogy a résztvevők egyéb, a tanulmányaikon túlmutató ismeretekkel is gazdagodjanak.