Felhívás megnevezése: Szakkollégiumok tehetséggondozó programjainak támogatása 

Projekt címe: Fejlődjünk a digitális világban 

Projekt azonosító száma: NTP-SZKOLL-21-0028 

Kedvezményezett: Neumann János Egyetem Öveges József Szakkollégium 

Támogatás összege: 1.950.000,- Ft 

Intenzitás: 100 % 

Megvalósítási időszak: 2021.07.01.- 2022.12.31. 

Támogatási alap:  Miniszterelnökség - Nemzeti Tehetség Alap 

 

A projekt rövid bemutatása 
 

A program céljai közé tartozik a Szakkollégium tagjainak szellemi fejlesztése és közösségben való csoportos munka készségének megalapozása. A közös programok szervezésével új barátságok, esetleg az egyetemi élet utáni időkben közös üzleti kapcsolatok kiépítése valósulhat meg. Fontosnak tartjuk bővíteni a tagjaink számát, valamint kari sokszínűségét. Ennek elősegítésére szeretnénk, hogy a szakkollégiumi honlapunk folyamatosan fejlődhessen, az események, illetve az előadások elérhetővé váljanak, továbbá az érdeklődők tájékozódjanak. Ezen a felületen szeretnénk a nem szakkollégiumi tagsággal rendelkező személyekkel is tartani a kapcsolatot.  

Az őszi és a tavaszi félév folyamán is szeretnénk 15-15 órás szakkurzusokat indítani. Az egyik félévben “Előadás tartási kompetenciák” címmel szakszemináriumon vehetnek részt, ahol jól felépített, magabiztos előadás tartásának módszereit sajátíthatják el a hallgatók. A másik félévben tartandó szakszeminárium címe “Digitális kompetenciák elmélyítése”, ahol a legfontosabb programok (Word, Excel, PPT, Access) haladó szintű használatát sajátíthatják el a hallgatók.  

Mind az őszi, mind a tavaszi félév folyamán - az előző évekhez hasonlóan - szeretnénk heti rendszerességgel (13 tanítási hét), általában 2 óra hosszúságú kurzust tartani. A Neumann János Egyetemen a szakkollégiumi kurzus szabadon választható tantárgyként is szerepel, melynek kreditértéke 2. Ezzel ösztönözni szeretnénk a hallgatókat, hogy a más kollégiumban élő, esetleg kecskeméti nem kollégista hallgatók is legyenek a szakkollégium tagjai és az előadások rendszeres résztvevői. A tervezett kurzuson az egyetem különböző karán dolgozó oktatói, illetve vezetői is rendszeresen adnak elő és osztják meg személyes tapasztalataikat a munka világából, illetve kutatásaikat és azok eredményeit megismertetik a hallgató társasággal. A külsős előadásokkal szeretnénk elérni, hogy a résztvevők egyéb, a tanulmányaikon túlmutató ismeretekkel is gazdagodjanak.